Tenza
Realizujeme vaše představy

TENZA nainstalovala elektrodový kotel v areálu Škodovky

Dnes 4. listopadu byl v areálu společnosti Škoda AUTO a.s. v Mladé Boleslavi v objektu teplárny ŠKO ENERGO slavnostně uveden do provozu nový elektrodový kotel. Slavnostního aktu se kromě vrcholových představitelů automobilky zúčastnili i zástupci investora - společnosti E.ON Česká republika, s.r.o., a generálního dodavatele společnosti TENZA, a.s.

Nové technologické zařízení bude sloužit pro systémové služby České energetické přenosové soustavy (ČEPS). Instalovaný elektrodový kotel o výkonu 15 MW, s napájecím napětím 6,3 kV pochází z výroby norské společnosti Parat Halvorsen AS. Využívá přebytky elektrické energie k ohřevu vody, která je následně využívána v soustavě CZT.

Společnost TENZA, a.s., v rámci své dodávky zajistila kompletní instalaci zařízení včetně stavebních úprav, dodávky konstrukcí, potrubních propojů a v neposlední řadě samotný přívod vysokého napětí a řešení MaR v celkové hodnotě 11,3 mil. Zakázka započala projekčními pracemi, samotná realizace díla byla zahájena provedením napojovacích bodů během odstávky původní technologie v polovině července 2016 a ukončena zprovozněním nové technologie a instalací komunikačního terminálu s provozovatelem energetické přenosové soustavy v listopadu 2016.