Tenza
Realizujeme vaše představy

Aktuality

Tepelný napáječ z jaderné elektrárny Temelín v plném proudu

Na prvních dvou etapách je provedeno 7000 metrů výkopů z celkové délky 9152 metrů, z toho je polovina trasy podsypána pískem a připravena pro pokládku potrubí do výkopu. Neustále probíhá montáž a spojkování předizolovaného potrubí. Dne 25. 7. byl oficiálně zahájen tepelný předehřev potrubí na prvním předepínacím úseku a v současnosti už je potrubí zasypáváno pískem, na nějž bude navazovat zpětný zásyp zeminou. Další úseky jsou připravovány pro předepínání, přičemž je v plánu zahájit předehřev dvou úseků paralelně.
V průběhu tohoto týdne bude doražen první protlak o délce 32 metrů pod komunikací II/105, vedoucí z Týna nad Vltavou do Českých Budějovic. Zároveň se pracuje na protlacích pod komunikací na obec Temelín a další pod silnicí na Kočín. V následujících 14 dnech dojde k zahájení činností na dalších dvou, z nichž první povede pod komunikací II/105 a druhý pod silnicí na obec Olešník.
V rámci přípravy pro druhou odstávku výměníkové stanice CPS2 v Českých Budějovicích, která by se měla uskutečnit 7. a 8. srpna, probíhají demoliční práce a předvýroba potrubních tras.