Tenza
Realizujeme vaše představy

Aktuality

Dokončujeme projekt v ukrajinském Nikolajevě

Konsorcium společností TENZA, a.s. a kyjevského Energo-Investu LLC dokončuje v těchto týdnech práce na zakázce „Dodávka, montáž a uvedení do provozu objektových předávacích stanic ve městě Nikolajev“. Smlouva s investorem, městskou komunální společnosti „Mykolaivteplokomunenergo“, na částku přesahující 2 mil. EUR, byla uzavřena v lednu loňského roku a v souladu s harmonogramem by finální práce měly být provedeny v letošním září před zahájením topné sezony.

V rámci projektu bylo nainstalováno ve čtyřech etapách 92 objektových předávacích stanic, poslední pátá etapa s 11 stanicemi je před dokončením. Většina prací v tomto půlmilionovém městě, proslulém svými loděnicemi, proběhla v jeho jižní části v Korabelské oblasti. Součástí zakázky bylo i provedení kompletní stavební připravenosti pro instalaci jednotlivých modulů.

Zakázka byla financována Mezinárodní bankou pro obnovu a rozvoj v rámci programu na obnovu infrastruktury na Ukrajině. Konsorcium firem TENZA, a.s. a Energo-Invest LLC se účastní i dalších obdobných mezinárodních tendrů a na tuto úspěšnou realizaci hodlá plynule navázat dalšími společnými projekty.